WATEC Israel is leading the global water sector

WATEC ישראל מתסיסה את תחום המים העולמי

תחום המים הינו אחד הנושאים הבוערים ברחבי הגלובוס. החל מהנגשה ועד ניהול המערכות, מהתפלה ועד ביטחון מאגרי מים – מדינות בכל העולם מחפשות כיום פתרונות יצירתיים לבעיות חדשות או קיימות. בעוד שבשנים האחרונות כנסים בתחום המים הפכו לכמעט זהים ברחבי העולם, בישראל עושים דברים אחרת ובכנס WATEC הבינלאומי שמתקיים בקרוב מצליחים להמציא את הגלגל מחדש.


מים הוא אחד המשאבים החשובים ביותר שנמצאים על סדר היום הציבורי והחברתי בישראל ולכן, בשילוב עם המשאב האנושי האיכותי שמאפיין את המוחות בארץ, התוצאה מתורגמת לחדשנות פורצת דרך. לפיכך,השנה החליטו ב WATEC להביא לקדמת הבמה בדיוק את זה: החיבור בין היכולת הייחודית הקיימת במדינה ובין אנשי מפתח בתחום המים ברחבי העולם. למעשה, תהיה זו הפעם הראשונה בה כנס בתחום יעסוק במגוון נושאי חדשנות ויישומה
בתוך תעשיות המים.


“כשאנחנו מדברים על חדשנות, אנחנו לא מתייחסים למה שכבר קורה בתעשיית המים, אלא דווקא למה שמתחולל מחוצה לה, לסיבות המהותיות שצריכות להביא את מנהלי הפיתוח בעולם להחדיר את זה פנימה לתחום” אומר
הראל ראוך, מנהל אסטרטגיה ושיווק בחברת אקוויז וסגן יו”ר WATEC. בדבריו מתייחס ראוך בין השאר לכל תחום הסייבר. בימים בהם “מתקפות סייבר” הפכו למטבע שגור, הסיכונים שמביאה איתה הקידמה הטכנולוגית וכן היכולת להתגונן, מעסיקים כמעט כל מדינה בעולם. משאבים גדולים מושקעים בתחום הסייבר מתוך הכרה שהמלחמות העתידיות עלולות להראות אחרת לגמרי מכל מה שהכרנו. ביטחון המים כמשאב לאומי נדרש לחשיבה מחודשת לאור פיתוח יכולות אלו, והחיבור הטבעי בין תחום המים והסייבר נראה כהכרחי ובלתי נמנע למעשה. עם זאת, ובאופן מפתיע, תחום זה כמעט ולא קיבל עד היום את מקום הכבוד הראוי לו בכנסי תעשיות המים. ישראל, הידועה ביכולות הסייבר המרשימות שלה,תוביל שיח בינלאומי בפאנל ייחודי אשר יתקיים בכנס WATEC הקרוב, אותו ינהל יאיר כהן, מפקד יחידת 8200 בדימוס.

רוחות של שינוי

“בין המושבים החדשניים בכנס יערך בפעם הראשונה גם פאנל “חממות מים” (WATER HUBS)”, אומר ראוך ומוסיף: “הייחוד שיישא מושב זה נעוץ דווקא במתכונתו. בעוד שרוב המושבים עד כה היו מורכבים מהרצאות ותצוגות של מקרי בוחן, הפעם יתקיים פאנל מרתק בהשתתפות מנהלי WATERHUBS מרחבי העולם. זו תהיה הזדמנות ראשונה וייחודית לשמוע מכל מנהל על הטכנולוגיות השונות המשמשות אותו ואת עמיתיו, על עתיד השוק ממנו הוא מגיע ועל האתגרים השונים העומדים בפניו”.

בימים בהם מנהלי אסטרטגיה, פיתוח ושיווק צמאים לרעיונות חדשים, אחד היתרונות העצומים ויקרי הערך עבור מי שישתתף בכנס היא למעשה האפשרות לשמוע ממקור ראשון אנשי מפתח מחברות בינלאומיות שיציפו את האתגרים והבעיות הכי מהותיים בפניהם הם ניצבים כיום.מתוך השיח הבינלאומי שצפוי להתפתח יעלו רעיונות, מוטיבציה והשראה לפיתוחים חדשים, שהינם גירויים נחוצים על מנת להמציא את הדבר הבא שישנה את חוקי המשחק.

הכנס,העומד השנה בסימן “מחזון ליישום”, יארח גם תאגידי מים גדולים מהעולם, שיציגו לראשונה בWATEC את חזונם לגבי עתיד התעשייה, ופיתוח המשאבים הנדרשים עד ליישום. כאמור, המשתתפים יעסקו בבעיות שונות המצריכות פתרונות תוך הגדרה, הלכה למעשה, של הצרכים המיידים ביותר בתחום זה.

הכנס מתקיים בישראל מדיי שנתיים מאז שנת 2007, ויערך השנה בתאריכים 12-13 לספטמבר. הוא נחשב לאחד הכנסים המקצועיים והטובים ביותר המתקיימים בעולם בתחום המים. במקביל אליו תערך גם תערוכת WATEC המתפרשת על פני שלושה ימים ונושאת שם עולמי בעיקר בזכות מתחם החדשנות היוקרתי שלה, הנותן במה וחשיפה לחברות סטראט אפ ישראליות בתחומי המים והאנרגיה. בזכות כך מושכת אליה התערוכה ראשי ערים, מושלים מכל העולם, שרי מים ועוד.בתערוכה יוצגו תחומים שונים מעולם ה WATEC ביניהם טיהור המים, אנרגיה מתחדשת, סביבה ירוקה, ערים חכמות וטכנולוגיות מים לתעשייה על כל גווניה. מרבית החברות המציגות בתערוכה הינן ישראליות, ועל כן ייחודה כתערוכה בינלאומית יצואנית. לצד תחומים אלו יוצגו כמובן גם חברות העוסקות בציוד צנרת, משאבות, אוטומציה וציוד למכונות.

 

TO READ THE LATEST NEWS IN THE FIELD, JOIN OUR GROUP

Close Menu